Kwadratura koła (fot. Ra2nski)

W jednej z pieśni Thom Yorke opowiada, że kosmici nagrywają z kosmosu film o ludziach związanych cywilizacyjnymi problemami. I że chciałby być porwany, bo mógłby wtedy spojrzeć na ludzkość z innej perspektywy.

Kolega mówi, że fascynujące jest nagrywać dźwięki lasu, gdy stoi się tuż obok mikrofonu. Podobno dopiero na nagraniu słychać rzeczy, których nie słyszało się wcześniej gołym uchem.

W Trójce kierowcy przez całe popołudnie ostrzegają się przed karambolami proponując najlepsze objazdy. W międzyczasie Gorazdowski informuje, że w Bhutanie ruchem kieruje jeden policjant i że to jedyny policjant w całym kraju. Informacja przechodzi bez echa.

Thom Yorke śpiewa też o tym, że facet przeżył wypadek samochodowy, bo uratowała go poduszka powietrzna. Mniej istotne było dla niego, że samochód był bardzo szybki. Bohater „Kraksy” Ballarda doznaje fizycznego wzwodu, gdy widzi deformacje lub śmierć spowodowaną wypadkiem samochodowym. Nie analizuje źródła podniecenia, chce go wyłącznie więcej.

Trudno jest tak biegać w kółko, żeby nie zakręciło się w głowie. Uczestniczyć i stać obok.

Wydumane problemy Pierwszego Świata.

A może właśnie niekoniecznie.

A Ty
co
o tym
wszystkim
sądzisz?

Zdjęcie użyte do wpisu wykonano z drona, okolice Bytomia. Autor: Ra2nski. Obczaj sobie, co robi ten koleś. Na instagramie, facebooku, gdzieś tam. Ciary.

Może Ci się również spodoba

2 komentarze

 1. Robert napisał(a):

  Uwielbiam takie fragmentaryczne podejście do codzienności – takie okruchy chwili…

  • dychadziennie napisał(a):

   Ekstra! Bo w tym kierunku chciałbym pójść i to też ostatnio coraz bardziej mi się podoba.
   + to, że taka forma wymaga większego udziału Czytelnika. Zamiast gotowej formy z początkiem, wypełniaczem i puentą dostaje się klocki, które można sobie zestawiać bardziej samodzielnie.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: